Telefony MeConnect z NFC - funkcje i możliwości


telefony MeConnect z NFC

Dodane przez użytkownika @meconnect

NFC (ang. Near Field Communication) polega na szybkim sparowaniu ze sobą dwóch urządzeń i wymianę informacji bądź plików pomiędzy nimi. W przeciwieństwie do Bluetooth, nie wymaga ręcznego wyszukiwania i parowania ze sobą urządzeń, dzięki czemu telefon zużywa mniej energii. Połączenie NFC nawiązywane jest automatycznie, w momencie gdy inne urządzenie znajduje się w odległości maksymalnie 20 centymetrów. Gdy nawiąże siękomunikacja, to przedmioty które uległy połączeniu wyślą do użytkowników odpowiednie komunikaty. Najpoipularniejszym sposobem połączeń z użyciem systemu NFC jest połączenie smarftona z terminalem płatniczmy, co pozwala na bezgotówkowe i bezdotykowe płatności za wszelkie usługi.

Jak działają telefony MeConnect z NFC?

Aby zacząć korzystac z funkcji NFC obecnych w telefonach MeConnect , nalezy przede wszystkim upewnić się, że funkcja została włączona (panel ustawień, bądź skrót do powiadomień i aplikacji znajdujący się na ekranie głównym). Telefony MeConnect z NFC posiadają wbudowany system Android, dzięki czemu mają kilka najistotniejszych funkcji i zastosowań:

  • przesyłanie danych między urządzeniami,
  • wymiana plików między sobą,
  • wykonywanie płatności mobilnych za pomocą telefonu,
  • zdalne logowanie do komputetra,
  • szczegółowe śledzenie stanu zdrowia,
  • zakup biletu w środkach komunikacji publicznej.

>Najcześciej wykorzystywaną funkcją NCF w telefonach MeConnect jest dokonywanie płatności. Po uprzedniej konfiguracji smartfona z aplikacją bankową, możemy płacić za zakupy bez konieczności zabierania ze sobą karty płatniczej - wystarczy zbliżyć smartfon do terminalu płatniczego i gotowe! Dodatkowo NFC służyć może do skanowania kodów QR, co staje się coraz bardziej popularnym działaniem.

Opinie użytkowników na temat MeConnect z NFC

Osoby użytkujące smartfony MeConnect z NFC są zadowolone z działania tejże funkcji. Szczególną zaletą jest fakt. że NFC w tych modelach uruchamia siębardzo szybko i nie zakłóca ogólnej pracy telefonu. W każdej chwili możemy wyłączyć tę funkcję, by nie martwić się, że odbierzemy, bądź omyłkowo wyślemy do kogoś niepożądane informacje.

Przy intensywnym użytkowaniu modeli z NFC i częstym łączeniu się z terminalami płatniczymi, smartfony z powodzeniem wytrzymują 2 dni bez konieczności ładowania baterii. Zawdzięczają to najnowszym procesorom i systemom operacyjnym kompatybilnym z NFC i ergonomicznym, wydajnym bateriom.


26-05-22

Komentuj artykuł

Komentuj artykuł