Meizu Band – opaska fitness pokazana

Meizu Band – opaska fitness pokazana

Pierwsza opaska fitness, Meizu Band, została oficjalnie zaprezentowana. Czy ma szanse konkurować z opaską Xiaomi Mi Band 2?

Konkurencja dla Fitbit

Poza nowym smartfonem firma zaprezentowała dzisiaj swoją pierwszą opaskę fitness. Oferuje ona funkcje znane z opasek innych firm, takich jak Fitbit, lecz kosztuje zdecydowanie mniej.

Opaska nie wyróżnia się wyglądem. Wykonana jest w prostym stylu, z przyjaznego dla skóry materiału TPU. Posiada ona certyfika IP67, który nie tylko chroni przed rozbryzgami wody, ale pozwoli nam korzystać z opaski podczas pływania do głębokości 1m. Meizu Band posiada dotykowy wyświetlacz OLED, na którym możemy sprawdzić takie informacje jak aktualna godzina, szczegóły aktywności (kroki, kalorie) oraz oczywiście puls. Nie zabraknie też informacji o powiadomieniach i połączeniach.

Niestety, czas pracy na jednym ładowaniu nie jest imponujący. Meizu Band będzie działać do 7 dni bez ładowania w trybie ciągłego pomiaru pulsu lub do 15 dni, gdy tryb ten wyłączymy. Ładowanie odbywa się przy użyciu magnetycznego kabla podłączanego do opaski.

Jej przedsprzedaż rozpoczyna się dzisiaj, a do sklepów trafi już 8 grudnia w cenie 229 yuanów (około 130 zł, bez podatku). Niestety nie wiadomo, czy pojawi się ona także w międzynarodowej dystrybucji.

About The Author

Marcin Tymków

Administrator i twórca MeizuPolska.pl oraz naczelny tłumacz Flyme OS.

Related posts