Recenzja powerbanka Meizu M10 – 10 000 mAh

Recenzja powerbanka Meizu M10 – 10 000 mAh

Dobry powerbank w dzisiejszych czasach to obowiązkowe akcesorium posiadacza smartfona (niestety). W tej recenzji dowiecie się więcej na temat Meizu M10.

Długo zastanawiałem się nad kupnem tego urządzenia, lecz gdy mój poprzedni powerbank zaczął wariować uznałem, że najwyższy czas zamówić coś nowego. 12 lipca zamówiłem w sklepie Banggood.com w cenie 113 zł i 2 sierpnia mogłem już spokojnie z niego korzystać.

Zestaw

Powerbank Meizu M10 otrzymałem w eleganckim i jednocześnie minimalistycznym, kartonowym pudełeczku, w którym dodatkowo znalazł się także kabel Micro USB i instrukcja obsługi. Na frontowej części pudełeczka znajdziemy  informację o pojemności powerbanka, wspieraniu technologii szybkiego ładowania mCharge oraz dedykacja – „For the lovely ones” („Dla najbliższych”). Z tyłu opakowania natomiast znalazły się podstawowe informacje dotyczące produktu (numer seryjny, certyfikaty, itp.), oczywiście w języku chińskim.

Wygląd Meizu M10

Produkt cechuje się nietypowym wyglądem, jest on całkiem duży, jego waga to 235g, a wymiary to 143.5 x 75.6 x 17.4 mm, więc noszenie go w kieszeni może sprawić pewne trudności. Za to idealnie nadaje się do noszenia w torbie lub plecaku.

Z przodu, w górnej części znajdziemy logo Meizu, z tyłu natomiast, w dolnej części zamieszczono dedykację „For the lovely ones” („Dla najbliższych”) oraz informację „Designed by Meizu” (Zaprojektowane przez Meizu).

Powerbank wykonany jest starannie, czuć pod palcami wykorzystanie wysokiej jakości tworzywa sztucznego (nie znajdziemy tutaj tandetnego plastiku). Dzięki pokryciu dolnej części powerbanka przezroczystym plastikiem, nie widać na nim śladów palców. Całość jest dość odporna na zarysowania, gdyż przez czas użytkowania go nie natrafiłem na zarysowania (na co dzień noszę go razem z kablem, ładowarką, długopisem i kluczami w plecaku).

Ładowanie

Pojemność powerbanka wynosi 10 000 mAh, jednakże zawsze należy liczyć się ze stratami. W tym wypadku producent deklaruje straty na poziomie 7%, a więc realna pojemność wynosi około 9300 mAh. I praktyczne testy potwierdzają tę pojemność. Bateria w moim telefonie (Meizu Pro 6) ma pojemność 2560 mAh. Dla testów ładowanie zaczynałem, gdy poziom naładowania spadał do 10%. Meizu M10 potrafił naładować mój telefon 3 razy do 100% i raz do około 90%, zanim oznajmił, że to koniec jego mocy na daną chwilę.

Wersja M10 obsługuje szybkie ładowanie i mogę śmiało potwierdzić jej działanie. Na powyższych zrzutach ekranu widać prędkość ładowania 2 telefonów, na których testowałem pracę powerbanka – Meizu Pro 6 (po lewej) oraz Samsung Galaxy S5 (po prawej). O ile natężenie prądu podczas ładowania Meizu Pro 6 nikogo nie powinno dziwić (porównywalnie z oryginalną ładowarką i kablem obsługującymi mCharge 2.1 – około 1h do 100%), o tyle natężenie podczas ładowania Samsunga jest pozytywnym zaskoczeniem – o 200 mA więcej, niż przy użyciu oryginalnej ładowarki oraz kabla.

Sam powerbank podczas ładowania innych urządzeń oraz będąc ładowanym nie nagrzewa się zbytnio (mało wyczuwalny wzrost temperatury). Natomiast czas do jego pełnego naładowania, korzystając z oryginalnej ładowarki dołączonej do Meizu Pro 5 / Meizu Pro 6 wyniósł około 4h.

Recenzja powerbanka Meizu M10 – 10 000 mAh Reviewed by on .
4.75

Review Overview

Wygląd 9
Pojemność 9.5
Prędkość ładowania 10
9.5
Powerbank Meizu M10 jest idealnym wyborem dla wszystkich użytkowników telefonów Meizu, którzy chcą być pewni jakości wykonania sprzętu oraz szybkiego ładowania swoich urządzeń, przy jednocześnie niskim koszcie zakupu urządzenia. Wielka szkoda, że producent nie pokusił się o zamieszczenie 2 portów USB, a także o wykorzystania portu USB-C (i dołączeniu takiego kabla), zamiast MicroUSB (ze względu na wykorzystanie złącza USB-C w większości urządzeń Meizu). Dodatkowo podczas długiego ładowania telefonu, zdarzyło mi się, że powerbank "zapomniał" o tym, że jest podłączony do smartfona i przestał ładować (rzadko, ale jednak). Jednakże jest to pierwszy powerbank firmy i jestem pewny, że w przyszłości oferta poszerzy się o modele z większą pojemnością oraz złączami USB-C.

About The Author

Marcin Tymków

Administrator i twórca MeizuPolska.pl oraz naczelny tłumacz Flyme OS.

Related posts