O Flyme OS

Flyme OS Logo

Flyme OS jest systemem wydawanym przez chińską firmę Meizu. Jedną z jego kluczowych cech jest optymizacja oraz całkowita modyfikacja niektórych aplikacji użytkowych, dzięki czemu system staje się wygodnym w obsłudze dla zwykłego użytkownika.

Meizu Polska przy współpracy z oficjalnym zespołem deweloperów systemu Flyme zajmuje się tłumaczeniem i testowaniem nowych wersji systemu, by dostosować go do standardów polskich użytkowników.

Najnowsza wersja systemu Flyme OS o numerze 4.5 oparta jest o system Android 5.1, jednakże nie znajdziemy w nim znanego z Androida menu z aplikacjami ani żadnych śmieciowych aplikacji.

We Flyme OS domyślnie znajdują się aplikacje do zarządzania plikami, monitorowania wykorzystania zasobów oraz zapora antywirusowa. Wszystkie te programy są jednak wykonane w sposób przyjazny dla użytkownika i pozwalają na wygodne korzystanie z urządzenia. W łatwy sposób możemy także dostosować wygląd naszego systemu do naszych potrzeb, dzięki wbudowanemu systemu motywów.

W systemie znajdziemy też aplikacje przygotowane na rynek Chiński, ale możemy się ich pozbyć w bardzo wygodny sposób usuwając je oraz ukrywając w osobnym folderze.