O marce Meizu

meizuMeizu Technology Co., Ltd. zostało założone w 2003 przez Jacka Wong’a. Aktualnie jest jednym z największych producentów smartfonów w chinach. Siedziba spółki znajduje się w Zhuhai w Chinachi zatrudnia 3000 pracowników oraz posiada około 600 sklepów.

Meizu swoje działania na rynku rozpoczął jako producent odtwarzaczy MP3 i MP4 (pierwszy odtwarzacz MP4 na rynek wprowadzili w 2006 roku), lecz już 5 lat później, w 2008 roku firma rozpoczęła wchodzenie na rynek smartfonów wypuszczając na rynek swój pierwszy produkt – Meizu M8 – oparty o system Widndows CE 6 ze zmodyfikowanym interfejsem użytkownika, który wzornictwem opierał się na produktach firmy Apple.

1 stycznia 2011 roku firma wypuściła następcę M8, tym razem opartego już o system Android. Meizu M9 spotkał się z ogromnym zainteresowaniem oraz uznaniem klientów, co można zauważyć dzięki spełnieniu prognoz sprzedażowych na cały rok już w pierwszym kwartale roku. W związku z popularnością firma otworzyła dodatkowe biuro w Hong Kongu oraz w Rosji. Jednocześnie firma rozpoczęła prace nad własnym systemem operacyjnym bazującym na Androidzie – Flyme OS.

Równo rok po wydaniu modelu M9, firma wprowadził na rynek swój pierwszy smartfon o system Flyme OS, który w wersji 1.0 był bardzo zmodyfikowanym wydaniem oprogramowania Android 4.0.3. Meizu MX był jednocześnie pierwszym smartfonem firmy, który został wprowadzony na więcej niż tylko Chiński rynek.

Aktualnie produkty firmy Meizu dostępne są w coraz większej ilości krajów, lecz największą obecność można zauważyć w krajach takich jak Rosja, Ukraina, Chiny, Indie oraz Izrael. W Polsce oraz innych krajach Unii Europejskiej od także można także zakupić niektóre produkty firmy w niektórych sklepach.

Meizu może pochwalić się świetnymi wynikami sprzedażowymi, ze względu na cechującą ich produkty jakość wykonania, połączoną z konkurencyjną ceną. W 2013 roku przychody wyniosły 451.5 million dolarów, w tym około 16,4 milionów dolarów zysku. W pierwszej połowie 2015 roku firma sprzedała prawie 9 mln urządzeń na całym świecie.

 

Tekst jest własnością MeizuPolska.pl i jego kopiowanie jest możliwe wyłącznie po umieszczeniu linku zwrotnego do oryginalnego tekstu.