Meizu podało wyniki sprzedażowe za rok 2016

Meizu podało wyniki sprzedażowe za rok 2016

Ubiegły rok firma może zaliczyć do udanych. Chociaż nie wiadomo jakie przychody oraz zyski zostały osiągnięte w roku 2016, to Meizu pochwaliło się ilością sprzedanych urządzeń. A ta jest wyższa niż sprzedaż w 2015 roku!

Wysoka sprzedaż smartfonów Meizu w 2016

Na oficjalnej konferencji prasowej w Chinach, przedstawiciele chińskiego producenta pochwalili się wynikami sprzedażowymi za rok ubiegły. Okazuje się, że pomimo rezygnacji z usług Google i problemów z aktualizacjami systemu, firma sprzedała więcej urządzeń, niż w roku wcześniejszym – 2015. W sumie klienci zakupili 22 mln. smartfonów sygnowanych logiem producenta.

Z 22 milionów sprzedanych urządzeń, 20 mln. zakupili klienci z Chin (a więc i część ludzi z Europy, sprowadzając swój telefon), a 2 miliony sprzedano na rynku międzynarodowym.

Ponadto przedstawiciele firmy oficjalnie potwierdzili informację o rozpoczęciu współpracy z Qualcommem. Już w ostatnim kwartale bieżącego roku ujrzymy efekt tej współpracy, a więc pierwszego smartfona Meizu z procesorem Snapdragon.

About The Author

Marcin Tymków

Administrator i twórca MeizuPolska.pl oraz naczelny tłumacz Flyme OS.

Related posts

  • Zapewne większość z tych urządzeń to seria M i pochodne, więc budżetowce. Nie ogarniam, po kiego grzyba narobili w zeszłym roku tyle podobnego do siebie badziewia, choć należy uznać za sukces, że dali radę wepchnąć to wszystko ludziom.
    Żeby nie było, bardzo lubię Meizu, ale moim zdaniem pogubili się w swoim portfolio. Wystarczy zwrócić uwagę na sam fakt, że w 2016 roku do obiegu weszło z 7 lub 8 smartfonów z serii M i większość to były odgrzane kotlety.

    • Ale Chińczykom się to spodobało i nakupowali tego na potęgę 🙂

      • Co nie zmienia faktu, że to takie „śmieciowe” produkty. No, co kogo kręci 😀