Meizu M5s zaprezentowany oficjalnie

Meizu M5s zaprezentowany oficjalnie

Dzisiaj rano w Pekinie Meizu pokazało swój najnowszy model. Telefon Meizu M5s niestety nie okazał się niczym nadzwyczajnym względem poprzednich modeli.

Meizu M5s już jest

Nowy smartfon producenta został wyposażony w 5.2-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości HD. Jego sercem jest 8-rdzeniowy procesor MT6753 o taktowaniu 1.3GHz, pracujący razem z 3GB pamięci RAM. Na pliki użytkownika Meizu przygotowało 16GB pamięci lub 32GB, w zależności od wybranej wersji smartfona. Jego obudowa wykonana została z wysokiej jakości metalu poddanego obróbce CNC.

meizu m5s

Meizu M5s wyposażony został także w aparaty o matrycach 13MP (z tyłu) oraz 5MP (z przodu). Zasilany jest baterią o pojemności 3000 mAh, która wspiera także szybkie ładowanie mCharge (18W). Nie zabrakło oczywiście czytnika linii papilarnych, obsługi dwóch kart SIM (tryb standby) oraz wsparcia dla VoLTE (niestety aktualnie działa tylko w chińskiej wersji oprogramowania).

meizu m5s

Telefon wyceniony został na 799 yuanów (około 500 zł w Chinach) za wersję 16GB oraz 999 yuanów (około 600 zł w Chinach) za wersję 32GB. Niestety, prawdopodobnie nie pojawi się on w polskiej dystrybucji dopóki Meizu nie załatwi wszystkich spraw związanych z usługami Google. Oczywiście, urządzenie to na chwilę obecną nie posiada certyfikacji Google (tak jak wszystkie urządzenia producenta), jednak zgodnie z przekazanymi mi informacjami, trwają rozmowy na ten temat z amerykańskim gigantem.

About The Author

Marcin Tymków

Administrator i twórca MeizuPolska.pl oraz naczelny tłumacz Flyme OS.

Related posts